Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Wystawa pt. "Lasy pełne życia"
MDK, 17.02.2012r.

fot.MDK

Wystawa "Lasy pełne życia"

W piątek, 17 lutego w Galerii Zielonej, odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa młodych leśników pt. "Lasy pełne życia".

Koło Fotograficzne zostało stworzone dla młodych ludzi, uczniów pasjonujących się fotografią przyrodniczą. Początki Koła sięgają lat 70-tych. Początkowo wykorzystywaliśmy technologię analogową. Obecnie mamy do dyspozycji nowoczesną technologię cyfrową, która daje nam bardzo duże możliwości. Fotografia przyrodnicza jest wymagająca wobec sprzętu i samego fotografa. Uchwycenie na zdjęciu dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku wymaga wielu godzin spędzonych na wędrówkach, w czatowniach.

Nasi fotografowie to ludzie z pasją. Dzięki temu podnoszą fotografię przyrodniczą do roli sztuki.

Niezwykłość ich prac wyraża się unikalnym klimatem zawartym w obrazach. Ich zdjęcia są odzwierciedleniem tego jak potrafią patrzeć na przyrodę. Swoim spojrzeniem potrafią się też dzielić z innymi. Dlatego organizujemy wystawy, uczestniczymy w konkursach fotograficznych i publikujemy nasze zdjęcia w Internecie na stronie www.fotozsl.vgh.pl oraz na profilu ZSL w portalu Facebook.

W terminie od 17 lutego do 5 marca 2012 wystawiamy nasze zdjęcia w Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pod hasłem "Lasy pełne życia". Zapraszamy wszystkich do oglądania naszych zdjęć, a młodzież - do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w naszej szkole.

Darz Bór
Jacek Palikot